Ehime Мандарина

Краток опис:

Ehime мандарина портокал има тркалезна форма, темно портокалова боја, масло клетки тенка, мазна, убава појава, лесно да лупам. Шеќер 15 °, киселина 0,5 °, ниту една нуклеарна, вкус парична казна згура, мирис и освежувачки, одличен вкус. Отпорни на складирање, ладна отпор, одлична принос, резултатите на низа, е многу ветувачки почетокот на зреење сорти на цитрус. Намалување киселина рано, Ehime цитрус во крајот на ноември да има најдобар вкус, но во средината на ноември на пазарот. Ehime цитрус и Nankou зрели ...


 • Мин.нарачката Кол: 500 Парче / Парчиња
 • Порт: Сечуан
 • Начин на плаќање: Испорака по приемот на плаќање.
 • Начин на плаќање: T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Ehime мандарина портокал има тркалезна форма, темно портокалова боја, масло клетки тенка, мазна, убава појава, лесно да лупам. Шеќер 15 °, киселина 0,5 °, ниту една нуклеарна, вкус парична казна згура, мирис и освежувачки, одличен вкус. Отпорни на складирање, ладна отпор, одлична принос, резултатите на низа, е многу ветувачки почетокот на зреење сорти на цитрус.

  Намалување киселина рано, Ehime цитрус во крајот на ноември да има најдобар вкус, но во средината на ноември на пазарот. Ehime цитрус и Nankou созреат во истиот период, но ehime цитрусови има повеќе тендер згура, и нема лебдат кожа, надминување на недостатоците на недостаток на вода на Nankou е, Ehime е најдобар замени сорти на Nankou, погоден за просечната годишна температура 16 ° С ° одгледување , исто така е идеален вид во северниот крај на цитрус.

  Ehime Citrus е повнимателен. Во однос на општата разни портокали зрели период од околу еден месец или така. Поволни за пополнување на слободни работни места период на пазарот на цитрус. Овошје жетва според овошје зрелост на цитрус, користење, на пазарот треба да се утврди периодот на жетвата. кога дождот и овошје тестенини не сува собереш овошје. Овошје работници треба да носат ракавици, со круг овошје машина за намалување на овошје со овошје труп заедно, а потоа се намали на овошје петелка, нежно. Во редот на од надвор кон внатре, од врвот до дното да ги собереш овошје. Бараат сите ѕидот на овошје сад мазна, жетвата на овошје треба да биде веднаш се транспортира до полето за пакување или складирање. Избегне сонцето и дождот.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  WhatsApp Online Chat !