Џин Јан Киви

Краток опис:

Actinidia ssp е род на Actinidia Lindl, која има 66 видови на киви и 62 видови во Кина. "Pujiang киви" на географски ознаки на трговска марка, која е една од најпознатите Pujiang знаци. Pujiang Каунти, провинцијата Сичуан, кој се наоѓа во ширина 30 степени северна географска ширина, е светски признат киви најдобрите садење област, одлични еколошки услови, богат спектар на ресурси, основа на пазарот е добро. Провинцијата Сичуан, како еден од диви дистрибутивни центри киви во Кина, е т ...


 • Мин.нарачката Кол: 500 Парче / Парчиња
 • Порт: Сечуан
 • Начин на плаќање: Испорака по приемот на плаќање.
 • Начин на плаќање: T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Actinidia ssp е род на Actinidia Lindl, која има 66 видови на киви и 62 видови во Кина. "Pujiang киви" на географски ознаки на трговска марка, која е една од најпознатите Pujiang знаци. Pujiang Каунти, провинцијата Сичуан, кој се наоѓа во ширина 30 степени северна географска ширина, е светски признат киви најдобрите садење област, одлични еколошки услови, богат спектар на ресурси, основа на пазарот е добро.

  Провинцијата Сичуан, како еден од диви дистрибутивни центри киви во Кина, е најзастапен провинција диви киви germplasm ресурси и резерви. Резултатите покажале дека имало 25 видови (вклучувајќи варијанти и варијанти) на Actinidia во провинцијата Сечуан.

  Pujiang Каунти се наоѓа во југозападниот раб на Ченгду рамница, помеѓу 103 степени исток должина 103 минути до 41 степени 41 минути, ширина 30 степени за 5 минути до 30 степени 21 минути. Работи до 37 километри, северно и јужно од најширокиот 27,5 км, со вкупна површина од 582,86 квадратни километри. Во 2005 година, населението на округот до 2.575 луѓе, 22,37 милиони mu на обработливото земјиште. Pujiang Каунти, просечна годишна температура од 16,3 ℃, Pingba, ридови, планина со теренот, летото постепено се скратува, зима постепено се зголемува; на долниот тек на два реката Shou'an област за најдолго лето област, Changqiu планинско подрачје за најдолго зима. Просечната температура е помеѓу 17,9 и 18,2 ℃, што е повисока од просечната годишна температура од 1,6 ~ 1,9 ℃. Просечната температура е помеѓу 17,9 и 18,2 ℃, а просечната годишна температура е 1,6 ~ 1,9 ℃. Годишниот просек дневно врнежи од 85%, освен за најниска во мај 79%, останатите месеци се повеќе од 80%, главно, југозападниот и североисточниот дел на ветрот.

  Киви има висока хранлива вредност, витамин Ц содржина е висока, познат како "крал на овошјето", економската вредност е исклучително висока. На 27 октомври 2010 година, Меѓународниот самит киви Пикс се одржа во Pujiang Каунти, Ченгду. Церемонијата на отворање ", Pujiang киви" официјално добиено националните производи за заштита на географски индикации дека. Pujiang Каунти е еден од најдобрите во светот трите најголеми жолта киви киви плантажи, Pujiang Каунти, блага клима, обилни врнежи од дожд, плодна почва, е признат како најдобар Простор киви одгледување, е национален киви стандардизирани демонстрација област, квалитет и сигурност извоз киви демонстрации оваа област, е три жолти киви киви одгледување на еден од светските 's ретки црвена, жолта, зелена "три-боја заедно" киви потекло во светот. 2010 "Pujiang киви" со овошје форма убава, богата арома, сладок и кисел вкус, уникатен вкус, богата со хранливи состојки карактеристики беа идентификувани како производи за заштита на националните географски ознаки, во 2011 година успешно регистриран географски ознаки сертификатна марка. Pujiang тројца браќа Pujiang киви тројца браќа, се однесува на Pujiang киви жолто овошје, зелени плодови, црвено ореви, тие се богати со Викторија C, познат како "крал на Викторија Ц".

  "Pujiang модел" е Pujiang во зајакнувањето на квалитетот и безбедноста на надзор на безбедноста на производите земјоделски и промовирање на индустрискиот развој, одржлив развој на иновативен модел на пракса, е комбинација на ситуацијата во округот во согласност со локалните услови, напорна работа во исклучителни достигнувања се гледа . иновативна практика Pujiang е е истакнат. Предводени од владата, одделенски поврзаност, киви "безбедноста јазик" за да се постигне целосна контрола.

  Формирањето на промоција на работната група, системот за цел одговорност и системот на отчетност, механизмот за заштита на инвестициите, ефективно регулирање на одгледување киви фабрика, преработка, промет, потрошувачка и земјоделски пазарот со цел, за да се постигне на регулаторните работа од пасивен во нормала управување и извор управување со промени водечките на националната акција, киви "стандард производство" да се постигне единствен темпо.

  Потпирајќи се на предностите на глобалната дистрибуција на Lenovo, воспоставување на "единствен овластување бренд, единствен земјоделски стандарди, унифицирана земјоделски снабдување, унифициран контрола на целиот производ, унифициран преземениот ризик, унифициран финансирање помош" "шест единствен" режим садење синџир, им даде целосна претстава за округот Водечките претпријатија, здруженија, улогата на организацијата, ефикасно обезбедување на Pujiang киви уникатен квалитет и квалитет и безбедност.

  Пазарно-ориентирана, бренд, предводени од киви "три на поврзаност" за да се постигне производство и продажба во подем. Pujiang преку спроведување на "стандарди на производство, производи имаат знаци, тестирање на квалитетот, постапките за сертификација, надзор на пазарот", целиот процес на стандардизирани производство, стапката киви, одлична стапка овошје од 95%, 90% или повеќе, преку националниот испитување квалитет Генералниот администрација "извоз демонстрација база" прифаќање, киви продаваат во Европа, Русија, повеќе од 20 земји и региони. Во 2014 година, во округот киви вкупна моќност од 39,78 милиони килограми, што претставува зголемување од 964 милиони килограми, на излез вредност од 478,2 милиони долари, што претставува зголемување од 28,62 милиони јуани; Индустриски агломерација, подобрување на ефикасноста, киви "точка на почвата во злато."

  Pujiang е изграден најголемиот и најнапредните киви пакување и складирање центар, е да се забрза изградбата на површина од повеќе од 300 акри на пазарот на големо киви; изградена киви свеж воздух уред библиотека 43, со вкупен капацитет од 40.000 тони, ефикасно да ги регулира киви пазарот снабдување на; воведувањето на маркетинг и обработка на претпријатија повеќе од 20, киви Pujiang индустриски кластери постепено се формираат.

  Во последниве години, Pujiang округот околу целта на "изгради меѓународните стандарди за органско земјоделство база", прв во земјата да се промовира целокупната изградба на органското земјоделство округот да се "изгради пет системи" како чекор напред, енергично промовирање на висок квалитет на киви, чај, цитрус, да се негува и да се прошири на водечките претпријатија, организацијата, на семејната фарма "три главни", проширува сорти, квалитет, бренд "три производи да се зголеми", ефективната реализација на земјоделската индустрија од бројот на експанзија за да се подобри квалитетот на трансформација и надградба, од новиот уникатен Pujiang карактеристики пат на модерната земјоделството иновации и реформи развој.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  WhatsApp Online Chat !