Грдата Мандарина

Краток опис:

Shiranui Ugly Orange also known ugly mandarin, ugly strange, every year 2 to 3 months mature, delicate meat and easy to peel, with Ponkan fragrance, no floating skin. Flesh orange, succulent soft and juicy, thin and soft wall. Introduced by Fujian to Sichuan, this species is the most expensive citrus varieties in the Chinese market. Fruit juice sugar 13-14 degrees, the mature acid is about 1%, excellent flavor, excellent quality. Introduction Shiranui Ugly Orange fruit shape and fruit size ...


 • Мин.нарачката Кол: 500 Парче / Парчиња
 • Порт: Сечуан
 • Начин на плаќање: Испорака по приемот на плаќање.
 • Начин на плаќање: T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  грда-портокалово-detail01

  Shiranui Грдата портокал исто така познат грди мандарина, грди чудни, секоја година од 2 до 3 месеци зрели, нежен месо и лесно да лупам, со Ponkan мирис, не лебдат кожа. Месо од портокал, вкусен мека и сочна, тенки и меки ѕид. Воведен од страна на Fujian во Сечуан, овој вид е најскапиот цитрус сорти во кинескиот пазар. Овошен сок шеќер 13-14 степени, зрели киселина изнесува околу 1%, одлични вкус, одличен квалитет.

  грда-портокалово-detail02

  Вовед

  Shiranui Грдата портокал овошје обликот и големината овошје немаат фиксен облик, овошје како Sanbao мандарина, постојат истакнати краток врат, не постојат краток врат, без вратот рамен овошје најмногу папочната. Жолта кора од портокал, боја во средината на октомври, со полно боја во почетокот на декември. Жолта Пил, дебелина 3.5-5mm. Зрел плод кора малку грубо. Лесно да се кора, со Ponkan мирис, не лебдат кожа. Месо од портокал, вкусен мека и сочна, ѕидот е многу тенка и мека, свежи вкус. Овошен сок степен шеќер 13-14 степени. Различни одгледување, исто така, може да се до 16 степени. Зрели киселост е околу 1%. Период на достасување на 2-3 месеци, остануваат свежи до средината на крајот на април, одличен вкус, одличен квалитет.

  грда-портокалово-detail03

  хранлива вредност

  Shiranui Грдата портокал е богат со витамин Ц, како и елементи во трагови кои човечкото тело needs.Per 100 грама содржи 36,89 калории, 9,02 грама јаглени хидрати, масти 0, 0,82 грама протеини, 1,64 грама cellulose.Nutritional вредност е многу повисока од слични fruit.Shiranui Грдата портокал може да помогне да се произведат плунката и slake жед со висока хранлива вредност, висок медицински вредност, е добар плод со цивилни цена. Грдата кора од портокал може да биде лек по суви и го стави во фрижидер може да биде дезодоранси.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

  WhatsApp Online Chat !