Пролет Види Citrus

Краток опис:

Пролет цитрус, Rutaceae цитрус, плодови наука лабораторија за истражување на Fujian земјоделски науки академија, станица Промоција Sanming Сити Поправете технологија, види портокал / F-2432 цитрус, воведен од Кина Citrus Институт за истражување во 2001 година, широко поставена во Сечуан Pengshan Каунти, Pujiang Каунти, Danling Каунти, Renshou Каунти, Jintang Каунти, Jiangxi, Хунан, Fujian Sanming, Nanping, Longyan, Фужоу и други места. Пролет види кора тенка и мека, во нашата Сечуан тоа е исто така познат како Ба ...


 • Мин.нарачката Кол: 500 Парче / Парчиња
 • Порт: Сечуан
 • Начин на плаќање: Испорака по приемот на плаќање.
 • Начин на плаќање: T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Пролет цитрус, Rutaceae цитрус, плодови наука лабораторија за истражување на Fujian земјоделски науки академија, станица Промоција Sanming Сити Поправете технологија, види портокал / F-2432 цитрус,

  воведени од Кина Citrus Институт за истражување во 2001 година, широко поставена во Сечуан Pengshan Каунти, Pujiang Каунти, Danling Каунти, Renshou Каунти, Jintang Каунти, Jiangxi, Хунан, Fujian Sanming, Nanping, Longyan, Фужоу и други места. Пролет види кора тенка и мека, во нашата Сечуан тоа е исто така познат како Баба цитрус. Ѕиркаат жолт круг од портокал, изеде неверојатни, повеќе слатка од портокал, нежен, гризе момент, прскаат сок веднаш се опфатени целата уста. Јадете пролет види вкус е како дете да јаде омилените портокал кул, со природен мирис и чиста слатка, мека и слатка.

  Прво, на пролет се види vs цитрус: нејзината дрво особини, зрелост е слична, но плодот е поголема, нема нуклеарно, овошје површината боја и мазност е подобро, иако кожата е малку потешка од цитрус, но Ксијанг ѕид потенки, повеќе згура, вкус подобро, повеќе отпорни на складирање и транспорт. Сеопфатна особини подобро од цитрус.

  Второ, на пролет се види бојата на овошје површина и мазност подобро, повеќе јасни месо, вкус подебел, но многу порано зрели. Пролет види vs shiranui грди портокалова, пролет види површината на овошје е повеќе мазна, вкус подобро.

  Трето, на пролет се види vs Guang портокал и општи портокал: пролет види портокал може лесно да се излупени кора, да се избегне проблеми со овошје нож, поудобно од Guang портокал и општи портокал, додека деликатна сос повеќе од портокал, жито месо парчиња целосна , залак е полн со устата како мед е слатка. Големина и изглед се спореди со портокали, може да се каже пролет ЈИЕ портокал има вообичаените предностите на цитрон, портокал.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион

  WhatsApp Online Chat !