Ehime Tangerine

Përshkrim i shkurtër:

Ehime mandarin orange ka formë të rrumbullakët, ngjyrë të errët portokalli, qelizave të naftës hollë, të butë, pamja e bukur, të lehtë për të zhvishem. Sheqer 15 °, acid 0,5 ° poshtë, jo nukleare, shije skorje hollë, aromë dhe të freskëta, aromë shkëlqyera. Rezistent ndaj ruajtjen, rezistenca e ftohtë, të jepnin të shkëlqyer, rezultatet e një varg, është një shumë premtues varieteteve në fillim të pjekur e agrume. Reduktimi acid në fillim, Ehime agrume në fund të nëntorit të ketë shije të mirë, por në mes të nëntorit në treg. Ehime agrume dhe Nankou pjekur ...


 • Min.urdhër Sasia: 500 Copë / copë
 • Port: Sichuan
 • Kushtet e pagesës: Dërgesë pas marrjes së pagesës.
 • Kushtet e pagesës: T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Ehime mandarin orange ka formë të rrumbullakët, ngjyrë të errët portokalli, qelizave të naftës hollë, të butë, pamja e bukur, të lehtë për të zhvishem. Sheqer 15 °, acid 0,5 ° poshtë, jo nukleare, shije skorje hollë, aromë dhe të freskëta, aromë shkëlqyera. Rezistent ndaj ruajtjen, rezistenca e ftohtë, të jepnin të shkëlqyer, rezultatet e një varg, është një shumë premtues varieteteve në fillim të pjekur e agrume.

  Reduktimi acid në fillim, Ehime agrume në fund të nëntorit të ketë shije të mirë, por në mes të nëntorit në treg. Ehime agrume dhe Nankou pjekur në të njëjtën periudhë, por Ehime agrume ka më shumë skorje e tenderit, dhe nuk ka lëkurë të lundrues, të kapërcyer të metat e mungesës së ujit të Nankou së, Ehime është më i mirë zëvendësojnë varietetet e Nankou, të përshtatshme për vjetor 16C temperatura mesatare ° kultivimit , ajo është edhe specie ideale në skajin verior të agrume.

  Ehime Citrus është i parakohshëm. Relative me portokall përgjithshme e ndryshme periudhë prej rreth një muaj apo më shumë të pjekur. Favorshme për të mbushur periudhën e konkursit të tregut agrume. korrjes fruta sipas maturitetit të agrumeve, të përdorin, tregu ka nevojë për të përcaktuar periudhën e korrjes. kur shiu dhe fruta petë jo e thatë marr fruta. Punëtorët e frutave duhet të veshin dorashka, me prestar fruta të rrumbullakët për të prerë fruta me kërcell fruta së bashku, dhe pastaj të prerë kërcell frutash, butësisht. Në rendin e nga jashtë për brenda, nga maja e deri në fund të marr fruta. Kërkojnë gjitha muret e enë fruta të qetë, korrjes fruta duhet të transportohen menjëherë në fushën e paketimit ose ruajtjes. Shmangni diellin dhe shiun.


 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Kupën

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Key

  WhatsApp Online Chat !