grejpfrut

Përshkrim i shkurtër:

Pujiang grejpfrut është Pujiang County, Sichuan Province specialiteti i njohur, ka qenë dhënë në vitin 1994, 1996, 1997, 1998 Shoqata Kombëtare kërkimin dhe prodhimin e pomelo të vlerësimit të cilësisë "Award Gold"; 1999, 2000, 2001 kërkimin dhe prodhimin bashkëpunim grejpfrut kombëtare mall "Award Gold"; 1995 fitoi Fair "Çmimin Kombëtar Silver" e bujqësore, në vitin 1999, fitoi titullin Sichuan "99 China International Expo bujqësore" markë e famshme; në 2 ...


 • Min.urdhër Sasia: 500 Copë / copë
 • Port: Sichuan
 • Kushtet e pagesës: Dërgesë pas marrjes së pagesës.
 • Kushtet e pagesës: T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Pujiang grejpfrut është Pujiang County, Sichuan Province specialiteti i njohur, ka qenë dhënë në vitin 1994, 1996, 1997, 1998 Shoqata Kombëtare kërkimin dhe prodhimin e pomelo të vlerësimit të cilësisë "Award Gold"; 1999, 2000, 2001 kërkimin dhe prodhimin bashkëpunim grejpfrut kombëtare mall "Award Gold"; 1995 fitoi Fair "Çmimin Kombëtar Silver" e bujqësore, në vitin 1999, fitoi titullin Sichuan "99 China International Expo bujqësore" markë e famshme; në vitin 2002, ka fituar tituj me cilësi të lartë China Western Panairi Bujqësor Sichuan, në vitin 1997, Nëpërmjet Krahinor Komitetit të Vlerësimit të Varieteteve Sichuan, në dhjetor 2002, fitoi administratën shtetërore për të Industrisë dhe Tregtisë Zyra Trademark miratoi regjistrimin e "Pujiang pomelo" shenjë certifikimit, në vitin 2005, përmes certifikimit National Center gjelbër Ushqimit, certifikimit për ushqimin A-nivelit të gjelbër.

  Pujiang County has been planted 930,000, the annual output reached 9,000 tons, fruit production reached 18,000 tons. Pujiang pomelo cultivation and management, more resistant to extensive, strong adaptability, the critical low temperature -5 ℃, the critical high temperature 38 ℃, strong adaptability to the soil, PH value of 6.5-7.0, garden, gap wasteland, hilly slope could be planted, 50-70 strains per mu, planted 3 years can produce, 2500 kg per mu during fruit period.

  Pujiang Pomelo fruta të rrumbullakët të sheshtë, pesha e vetme fruta në përgjithësi është rreth 1250 gram, zhvishem fruta të verdhë, dhe zhvishem është i hollë, ka aromë, shllak shije frute aromatik, lëng frutash ëmbël dhe i lagësht moderuar, lëndë ushqyese të pasur, me një shumëllojshmëri të pasura me vitamina, sidomos dimension C më të larta, kanë emrin e konservuar natyrore, të pjekur në mes të tetorit, ruajtjen kostum dhe transportit, mund të ruajë 3-4 muaj, pas magazinimit shije të pasur është më e mirë, sepse frut përmban linalool, së bashku me një alkool lope, terpinene Alkooli dhe përbërës të tjerë, sipas "Farmakopea kineze" regjistron ajo ka anti-inflamator, expectorant, efekt antitussive, alkool terpinal edhe hepatiti, bacil, Staphylococcus aureus efekt frenues, dhe ka reduktimin kollë dhe funksionin e mëlçisë benfit dhe stomak, është një e mirë frutash për të vjetër dhe të rinj.


 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni flamurin

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni flamurin

  WhatsApp Online Chat !