Jin Yan kiwifruit

Përshkrim i shkurtër:

Actinidia ssp është një gjini e Actinidia Lindl, e cila ka 66 lloje të kiwifruit dhe 62 specie në Kinë. "Kiwi Pujiang" nga treguesit gjeografikë markë tregtare, e cila është një më shenja Pujiang. Pujiang County, Sichuan Province, e vendosur në gjerësi 30 gradë gjerësi veriore, është bota e njohur kivi më të mirë zona mbjelljen, kushte të shkëlqyera ekologjike, shumëllojshmëri të pasur e burimeve, baza tregu është i mirë. Sichuan Province, si një nga qendrat e egra shpërndarjes kivi në Kinë, është t ...


 • Min.urdhër Sasia: 500 Copë / copë
 • Port: Sichuan
 • Kushtet e pagesës: Dërgesë pas marrjes së pagesës.
 • Kushtet e pagesës: T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Actinidia ssp është një gjini e Actinidia Lindl, e cila ka 66 lloje të kiwifruit dhe 62 specie në Kinë. "Kiwi Pujiang" nga treguesit gjeografikë markë tregtare, e cila është një më shenja Pujiang. Pujiang County, Sichuan Province, e vendosur në gjerësi 30 gradë gjerësi veriore, është bota e njohur kivi më të mirë zona mbjelljen, kushte të shkëlqyera ekologjike, shumëllojshmëri të pasur e burimeve, baza tregu është i mirë.

  Sichuan Province, si një nga qendrat e egra shpërndarjes kivi në Kinë, është krahina më e bollshme e burimeve germplasm kivi egër dhe rezervat. Rezultatet treguan se ka pasur 25 specie (duke përfshirë variante dhe variante) të Actinidia në provincën Sichuan.

  Pujiang County është e vendosur në buzë jugperëndimore të Chengdu Plain, mes 103 gradë gjatësi lindore 103 minuta për 41 gradë 41 minuta, gjerësi 30 gradë 5 minuta në 30 gradë 21 minuta. Gjërat deri në 37 km të gjatë, veri dhe në jug më të gjerë 27.5 km, me një sipërfaqe totale prej 582.86 kilometra katrorë. Në vitin 2005, popullsia e qarkut deri në 2575 njerëz, 22.37 milionë mu e tokës së punueshme. Pujiang County, temperatura mesatare vjetore prej 16.3 ℃, Pingba, kodrat, mali me terrenin, vera shkurtuar gradualisht, dimri është rritur gradualisht; arrin të ulët të të dy lumit zonën Shou'an për zonën gjatë verës, zona Changqiu malore për dimër të gjatë. Temperatura mesatare është midis 17.9 dhe 18.2 ℃, e cila është më e lartë se temperatura mesatare vjetore prej 1.6 ~ 1.9 ℃. Temperatura mesatare është midis 17.9 dhe 18.2 ℃, dhe temperatura mesatare vjetore është 1.6 ~ 1.9 ℃. Sasia vjetore e reshjeve mesatare ditore prej 85%, me përjashtim të ulëtat në maj 79%, muajt e mbetur janë më shumë se 80%, kryesisht në jugperëndim dhe era verilindje.

  Kivi ka një vlerë të lartë ushqyese, përmbajtja e vitaminës C është i lartë, i njohur si "mbreti i frutave", vlera ekonomike është jashtëzakonisht i lartë. Më 27 tetor, 2010, Samiti Ndërkombëtar Kivi Peaks u mbajt në Pujiang County, Chengdu. Ceremonia e hapjes, "Pujiang kiwi" zyrtarisht mori e produkteve kombëtare gjeografike mbrojtjes tregues se. Pujiang County është një nga tre më të madhe plantacion verdhë kivi kivi në botë, Pujiang County, klimës së butë, reshjeve të bollshme, tokë pjellore, njihet si më të mirë zonën e kultivimit të përshtatshme kiwifruit, është shtetas kivi zonë standardizuar demonstrim, cilësia e eksportit kivi dhe siguria demonstrim zona, është tre kivi verdhë kultivimi në botë kiwifruit i një prej kuqe të rrallë në botë, të verdhë, të gjelbër ", tre-ngjyra së bashku" me origjinë kivi. 2010 "kiwi Pujiang" me formën e frutave të bukur, aromë të pasur, shije të ëmbël dhe i lagësht, shije unike, karakteristikat lëndë ushqyese të pasur janë identifikuar si produkte treguesit gjeografikë kombëtare të mbrojtjes, në vitin 2011 të regjistruar me sukses treguesve gjeografikë shenjë certifikimit. Pujiang tre vëllezër Pujiang kivi tre vëllezërit, i referohet kivi fruta Pujiang fruta të verdhë, fruta jeshile, arra e kuqe, ato janë të pasura në Victoria C, i njohur si "Mbreti i Victoria C".

  "Modeli Pujiang" është Pujiang në forcimin e cilësisë dhe sigurisë së bujqësisë mbikëqyrjes produkteve të sigurisë, dhe për të nxitur zhvillimin industrial, zhvillimin e qëndrueshëm të modelit inovative praktikë, është kombinimi i situatës së qarkut, në përputhje me kushtet lokale, punë e vështirë në arritje të rëndësishme reflektuar . praktika inovative Pujiang ka qenë theksuar. Qeveria e udhëhequr nga, lidhja e departamentit, kiwi "sigurisë gjuha" për të arritur mbikëqyrjen e plotë.

  Krijimi i grupit promovimin e punës, sistemin e përgjegjësisë synuar dhe sistemit të llogaridhënies, mekanizmi për mbrojtjen e investimeve, në mënyrë efektive rregullon kultivimin e bimëve kiwi, përpunimin, qarkullimin, konsumin dhe rendin e tregut bujqësor, për të arritur punën rregullator nga pasive në menaxhimin normal dhe burimi menaxhimi i ndryshimeve që çon në veprim kombëtar, kivi "prodhimit standarde" për të arritur një ritëm të unifikuar.

  Duke u bazuar në përparësitë e shpërndarjes Lenovo globale, krijimin e "autorizimit markë të unifikuar, të unifikuar standardet bujqësore, furnizimin bashkuar bujqësore, të unifikuar kontrollin e tërë e produktit, nën shkrimin bashkuar, financimi ndihmë të bashkuar", "gjashtë unifikuar" mode mbjelljes zinxhir, dhënë të luajë të plotë për qarkut drejtues ndërmarrjet, shoqatat, roli i organizatës, në mënyrë efektive duke siguruar kivi Pujiang cilësi të veçantë dhe të cilësisë dhe sigurisë.

  Të orientuar drejt tregut, markë-udhëhequr, kiwi "tre e lidhjes" për të arritur prodhimin dhe shitjet lulëzon. Pujiang përmes implementimit të "standardeve të prodhimit, produktet kanë shenja, testimi i cilësisë, procedurat e certifikimit, mbikëqyrjen e tregut," i tërë procesi i prodhimit të standardizuar, norma e fruta kivi, normë të shkëlqyer frutash prej 95%, 90% ose më shumë, përmes inspektimit kombëtare cilësia e Administratës së Përgjithshme "bazës së eksportit demonstrim" pranimi, fruta kivi shitur në Evropë, Rusi, më shumë se 20 vende dhe rajone. Në vitin 2014, qarku kivi prodhimi i përgjithshëm prej 39.78 milionë kg, një rritje prej 964 milionë kilogram, vlera e prodhimit prej 478.2 milionë juan, një rritje prej 28.62 milionë juan; grumbullim industriale, të rritur efikasitetin, kiwi "toka pikë në ar."

  Pujiang ka ndërtuar më të madh dhe më të avancuar paketimin kiwifruit dhe magazinimit qendër, është për të përshpejtuar ndërtimin e një sipërfaqe prej më shumë se 300 akra tregut kivi fruta me shumicë; ndërtuar kivi freskët ajrit të kondicionuar biblioteka 43, kapaciteti total i 40.000 ton, në mënyrë efektive rregullon furnizimin kiwi tregun e fruta; futja e marketingut dhe të përpunimit të ndërmarrjeve më shumë se 20, Pujiang kivi grupimeve industriale janë formuar gradualisht.

  Në vitet e fundit, Pujiang County rreth qëllimit "të ndërtuar standardet ndërkombëtare të bazës organike bujqësore", i pari në vend për të nxitur ndërtimin e përgjithshëm të qarkut të bujqësisë organike për të "ndërtuar pesë sisteme", si një zbulim i madh, të fuqishëm të promovuar kivi me cilësi të lartë, çaj, agrume, për të kultivuar dhe për të zgjeruar ndërmarrjet kryesore, organizimin, fermën e familjes "tre kryesor", leveraging varieteteve, cilësisë, Brand "tre produkte për të rritur", realizimin efektiv të industrisë bujqësore nga numri i zgjerimit të rritur cilësia e transformimit dhe përmirësimit, jashtë një karakteristikat unike Pujiang rrugë të re e inovacionit modern bujqësor dhe reformave të zhvillimit.


 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Zemra

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Key

  WhatsApp Online Chat !