Tangerine Ugly

Përshkrim i shkurtër:

Shiranui Ugly Orange also known ugly mandarin, ugly strange, every year 2 to 3 months mature, delicate meat and easy to peel, with Ponkan fragrance, no floating skin. Flesh orange, succulent soft and juicy, thin and soft wall. Introduced by Fujian to Sichuan, this species is the most expensive citrus varieties in the Chinese market. Fruit juice sugar 13-14 degrees, the mature acid is about 1%, excellent flavor, excellent quality. Introduction Shiranui Ugly Orange fruit shape and fruit size ...


 • Min.urdhër Sasia: 500 Copë / copë
 • Port: Sichuan
 • Kushtet e pagesës: Dërgesë pas marrjes së pagesës.
 • Kushtet e pagesës: T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  shëmtuar-portokalli-detail01

  Shiranui Ugly Orange njohur edhe Mandarin shëmtuar, i shëmtuar të çuditshme, çdo vit 2 deri në 3 muaj të pjekur, mish delikate dhe të lehtë për të zhvishem, me aromë Ponkan, pa lëkurë lundrues. Mishi portokalli mur, shijshëm butë dhe lëng, të hollë dhe të butë. Prezantuar nga Fujian të Sichuan, kjo specie është varietetet më të shtrenjta agrume në tregun kinez. lëng frutash sheqer 13-14 gradë, acidi pjekur është rreth 1%, shije të shkëlqyer, me cilësi të shkëlqyer.

  shëmtuar-portokalli-detail02

  Prezantimi

  formë fruta Shiranui Ugly Orange dhe madhësia e frutave nuk kanë formë të caktuar, fruta si Sanbao mandarinës, ka qafë të shquar të shkurtër, nuk ka qafë të shkurtër, nuk ka fruta qafën banesë në më të kërthizës. Verdhë portokalli Peel, për t'u ngjyrosur në mes të tetorit, ngjyrosje të plotë në fillim të dhjetorit. Yellow Peel, 3.5-5mm trashë. Pjekur zhvishem fruta pak më i përafërt. Lehtë për të zhvishem, me aromë Ponkan, pa lëkurë lundrues. Mishi portokalli, lëng të butë dhe lëng, muri është shumë e hollë dhe të butë, shije të freskët. lëng frutash shkallë sheqer 13-14 gradë. kultivimi të ndryshme, po ashtu mund të deri në 16 gradë. Aciditetit pjekur është rreth 1%. Periudha e maturimit 2-3 muaj, të qëndrojnë të freskëta në mes të fund të prillit, shije të shkëlqyer, me cilësi të shkëlqyer.

  shëmtuar-portokalli-detail03

  vlera ushqyese

  Shiranui Ugly Portokalli është e pasur me vitaminë C, dhe elementët gjurmë se trupi i njeriut needs.Per 100 gram përmbajnë 36.89 kalorive, 9.02 gram karbohidrate, 0 yndyrë, 0.82 gram proteina, 1.64 gram vlerë cellulose.Nutritional është shumë më e lartë se sa të ngjashme fruit.Shiranui Ugly Orange mund të ndihmojë të prodhojnë pështymë dhe shuaj etjen me një vlerë të lartë ushqyese, vlerë të lartë medicinale, është fryt të mirë me një çmim civile. Ugly lëvozhgë portokalli mund të jetë një ilaç pas tharë dhe e vendosi atë në frigorifer mund të jetë deodorant.


 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Car

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Car

  WhatsApp Online Chat !