Pranvera Shih Citrus

Përshkrim i shkurtër:

agrume Spring, Rutaceae agrume, nga Fruit Science Research Laboratory e Fujian Shkencave Bujqësore Akademisë, Sanming City Pri Teknologji Stacionit të Promovimit, shih portokalli / F-2432 agrume, prezantuar nga Instituti i Citrus Kërkimeve të Kinës në vitin 2001, mbjellë gjerësisht në Sichuan Pengshan County, Pujiang County, Danling County, Renshou County, Jintang County, Jiangxi, Hunan, Fujian Sanming, Nanping, Longyan, Fuzhou dhe vende të tjera. Spring shohin lëvore të hollë dhe të butë, në Sichuan tonë ajo është e njohur edhe si Ba ...


 • Min.urdhër Sasia: 500 Copë / copë
 • Port: Sichuan
 • Kushtet e pagesës: Dërgesë pas marrjes së pagesës.
 • Kushtet e pagesës: T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  agrume Spring, Rutaceae agrume, nga fruta Shkencës Research Laboratory e Fujian Shkencave Bujqësore Akademisë, Sanming City Pri Teknologji Stacionit të Promovimit, shih portokalli / F-2432 agrume,

  prezantuar nga Instituti i Kërkimeve të Kinës Citrus në vitin 2001, e mbjellë gjerësisht në Sichuan Pengshan Qarkut, Pujiang County, Danling County, Renshou County, Jintang County, Jiangxi, Hunan, Fujian Sanming, Nanping, Longyan, Fuzhou dhe vende të tjera. Spring shohin lëvore të hollë dhe të butë, në Sichuan tonë ajo është e njohur edhe si Baba agrume. Thes portokalli verdhë rrumbullakët, hani deri mahnitshme, më e ëmbël se portokalli, delikate, ashpër momentin, splashing lëng menjëherë mbuluar tërë gojën. Hani pranverë shohin shije është si një fëmijë për të ngrënë të ftohtë preferuar portokalli, me një aromë natyrore dhe të pastër të ëmbël, e butë dhe e ëmbël.

  Së pari, pranverë shih vs agrume: saj tipare Tree, pjekuria është e ngjashme, por fryti është më e madhe, jo bërthamore, ngjyra sipërfaqe fruta dhe smoothness është më e mirë, edhe pse lëkura është pak më e vështirë se e agrumeve, por Xiang mur të hollë, shumë shllak, shije të mirë, ruajtjen më rezistente dhe transporti. tipare të plotë më të mirë se sa agrume.

  Së dyti, në pranverë të shihni ngjyrën e sipërfaqes fruta dhe smoothness më të mirë, më shumë mish i freskët, shije të trashë, por shumë më herët pjekur. Spring shihni vs Shiranui portokalli shëmtuar, pranverë të shihni sipërfaqja fryti është më e qetë, shije më të mirë.

  Së treti, në pranverë të shihni vs Guang portokalli dhe portokalli të përgjithshme: pranverë të shihni portokalli mund të peeled lehtë zhvishem, të shmangur probleme me thikë fruta, më i përshtatshëm se Guang portokalli dhe portokalli e përgjithshme, ndërsa lëng mishi delikate më shumë se portokalli, pods Flesh kokërr plotë , një pickim është plot gojë si mjaltë është e ëmbël. Madhësia dhe pamja e krahasueshme me portokall, mund të thuhet pranverë Shih portokalli ka avantazhet e zakonshme e agrume, portokalli.


 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni House

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Kupën

  WhatsApp Online Chat !